Gdzie odbywają się sesje plenarne NieKongresu?
Centralnym punktem gdańskiego NieKongresu będzie Plenum, które znajduje się przy ul. Doki 90B
w jednej z postoczniowych hal. Tu spotykać się będziemy każdego dnia podczas sesji plenarnych i części wydarzeń dodatkowych. Tu również zlokalizowany będzie nasz Punkt Info – rejestracyjne i komunikacyjne serce NieKongresu.

Jak trafię do Plenum?
Poruszając się komunikacją miejską, wysiądź na stacji SKM „Stocznia” lub przystanku tramwajowym (3, 7, 8, 10) „Stocznia SKM”. Stąd do Plenum masz już tylko ok. 600 m. Nieco dalej, bo w odległości kilometra od Plenum, znajduje się przystanek autobusowy „Wały Piastowskie” (100, 106, 108, 111, 112, 123, 130, 132, 138, 154, 166, 167, 178, 184, 186, 189, 199, 208, 267, 289, 606).
Żeby dotrzeć do Plenum należy kierować się w stronę ul. Narzędziowców, a następnie skręcić w lewo i iść w górę ul. Elektryków – hala znajdować się będzie po Twojej prawej stronie. Dokładny adres Plenum to ul. Doki 90B.
Jadąc taksówką, najlepiej poprosić o kurs na ul. Elektryków i stąd kierować się do Plenum.

Gdzie zaparkować samochód przy Plenum?
W najbliższej okolicy (ul. Elektryków) nie można parkować. Przed wjazdem na ulicę znaleźć można kilka bezpłatnych miejsc parkingowych (np. w okolicach 100czni na ul. Popiełuszki), pozostałe zaś parkingi na terenach postoczniowych są płatne. Parkowanie w centrum Gdańska również jest płatne, a miejsca postojowe często trudne do znalezienia. W zależności od tego, jak daleko się zatrzymasz, sugerujemy poruszanie się pieszo lub komunikacją miejską.

Gdzie i w jakich godzinach odbywa się rejestracja na NieKongres? Gdzie działa i jak skontaktować się z Punktem Info?
Rejestracja na NieKongres i Punkt Info mieszczą się w tym samym miejscu: na parterze, przy wejściu do budynku Plenum. Punkt i rejestracja czynne są codziennie w godzinach podanych w programie.
Z Punktem Info będzie można skontaktować się telefonicznie w trakcie trwania NieKongresu: 664 976 052.

Gdzie mogę na szybko coś zjeść w okolicy Plenum?
Na ul. Elektryków znajdziecie W4 – Food Sqaut (śr-czw: 16.00-24.00; pt: 16.00-3.00), niedaleko, bo na ul. Popiełuszki, znajduje się także 100cznia (śr-czw: 13.00-24.00; pt: 13.00-2.00). Najbliższa Żabka mieści się na ul. Robotniczej 16.

Gdzie odbywają się warsztaty w ramach NieKongresu?
Warsztaty odbywają się w różnych lokalizacjach oddalonych od hali Plenum o nie więcej niż 10 minut spaceru. Jeśli zapisałeś/łaś się na warsztat, informację o jego lokalizacji otrzymasz drogą mailową.

Jak dojechać na wizytę studyjną na Oruni?
Trasa z Plenum do Stacji Orunia:
a/ Przejdź pieszo do przystanku autobusowego „Wały Piastowskie 02” (ok. 13 minut)
b/ Wsiądź w autobus nr 132, 189 lub 289 jadący w kierunku Maćkowy (po drodze miniesz Dworzec Gdańsk Główny)
c/ Wysiądź na przystanku „Rejtana 02” (ok. 12 minut jazdy)
d/ Przejdź pieszo z przystanku do Stacji Orunia przy ul. Dworcowej 9 (ok. 6 minut)

Jak dojechać na wizytę studyjną w Brzeźnie?
Trasa z Plenum do Domu Zdrojowego Hevelianum:
a/ Przejdź pieszo na przystanek tramwajowy „Stocznia SKM 01” (ok. 9 minut)
b/ Wsiądź do tramwaju nr 8 jadącego w kierunku Jelitkowo (czyli będziesz oddalać się od Dworca Gdańsk Główny)
c/ Po ok. 7 minutach jazdy dotrzesz do przystanku „Reja” – tu należy się przesiąść w nr 3 jadący w kierunku Brzeźno Dom Zdrojowy
d/ Wysiądź na przystanku „Brzeźno Dom Zdrojowy” (ok. 14 minut jazdy)
e/ Dom Zdrojowy znajduje się przy ul. Zdrojowej 2 – to minuta spaceru od przystanku

Jak dojechać na wizytę studyjną we Wrzeszczu?
Trasa z Plenum do Teatru Miniatura:
a/ Przejdź pieszo do przystanku tramwajowego „Brama Oliwska 01” (ok. 14 minut – przystanek znajduje się po drugiej stronie torów kolejowych)
b/ Wsiądź do jednego z następujących tramwajów: 11 (kierunek Strzyża PKM), 12 (kierunek Zaspa), 6 (kierunek Jelitkowo), 9 (kierunek Strzyża PKM) – jadąc będziesz się oddalać od Dworca Gdańsk Główny
c/ Wysiądź na przystanku „Miszewskiego” (ok. 9 minut jazdy)
d/ Przejdź pieszo do Teatru Miniatura znajdującego się na al. Grunwadzkiej 16 (ok. 2 minuty)

Jak dojechać na wizytę studyjną w Nowym Porcie?
Trasa z Plenum do Stowarzyszenie 180 Stopni:
a/ Przejdź pieszo na przystanek tramwajowy „Stocznia SKM 01” (ok. 9 minut)
b/ Wsiądź do tramwaju nr 10 jadącego w kierunku Nowy Port Zajezdnia (czyli będziesz oddalać się od Dworca Gdańsk Główny)
c/ Wysiądź na przystanku „Nowy Port Zajezdnia 01” (ok. 15 minut jazdy)
d/ Przejdź pieszo z przystanku do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Na Zaspę 6 (ok. 6 minut)

Gdzie sprawdzę rokłady jazdy autobusów, tramwajów i kolejek?
Autobusy i tramwaje w Gdańsku sprawdzisz TU. Kolejki SKM sprawdzisz TU. Pomocny będzie również serwis Jak dojadę.

Czy zapewniacie nocleg?
Nie.

Jakie miejsca noclegowe rekomendujecie?
Trójmiasto posiada bardzo bogatą ofertę noclegową. Znajdziecie tu zarówno hotele, jak i pensjonaty i – w wersji najbardziej budżetowej – liczne hostele. Jeśli podróżujecie na NieKongres większą grupą, warto sprawdzić opcję wynajmu apartamentów, które znaleźć można nawet w bezpośrednim sąsiedztwie terenów postoczniowych (tzw. Młode Miasto).
W Gdańsku w dobrej cenie i lokalizacji polecamy Wam hotele: Dom Muzyka na ul. Łąkowej, Number One na ul. Jaglanej, Focus na ul. Elbląskiej; w Sopocie: Hotel Molo (bardzo blisko stacji SKM, hotel dysponuje parkingiem podziemnym), Pensjonat Eden na ul. Kordeckiego (blisko SKM, blisko plaża).

Czy NieKongres zapewnia wyżywienie i napoje?
Podczas przerw kawowych serwowane będą ciepłe i zimne napoje oraz drobne przekąski. W czwartek (15.06) przewidziany jest lunch, na który podamy zupę (wegańską). Prosimy jednak, byście nie traktowali przerw i lunchu jako deklaracji zapewnienia pełnego wyżywienia – NieKongres gromadzi setki osób i choć pragniemy, żebyście czuli się ugoszczeni, to nie jesteśmy w stanie zapewnić więcej. Dlatego, zgodnie z własnymi potrzebami, zadbajcie o siebie, przynosząc dodatkowo kanapki, przekąski czy napoje.

Gdzie znajdę regulamin NieKongresu?
Regulamin możecie sprawdzić tu.

Czy podczas NieKongresu zaplanowano czas na dyskusje z prelegentami?
W trakcie każdego panelu przewidziany jest czas na pytania od publiczności.

Czy w trakcie NieKongresu będzie okazja spotkać się z innymi uczestnikami i uczestniczkami w nieformalnej atmosferze?
No pewnie! W środę zapraszamy Was na dancing do kultowej nadmorskiej restauracji Parkowa w Jelitkowie, a w czwartek „po robocie” idziemy razem na fajrant do 100czni!

Muszę „podbić delegację”, potrzebuję zaświadczenia dla pracodawcy itp. – gdzie to zrobię?
Z tego typu sprawami formalnymi prosimy zgłaszać się do Punktu Info NieKongresu – Punkt znajduje się na parterze hali PLENUM, a godziny otwarcia dla każdego dnia podane są w programie.

Czy NieKongres ma swoje kanały w mediach społecznościowych? 
Oczywiście! Zapraszamy na Facebooka NieKongresu oraz na strony organizatorów – Instytut Kultury Miejskiej: FB oraz IG, Forum Kraków, Fundacja RC: FB oraz IG, Gdanski Archipelag Kultury: FB oraz IG.

Jak mogę się skontaktować z organizatorami?
Prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt.niekongres@ikm.gda.pl. Stale czytamy i odpowiadamy na Wasze wiadomości.

Czy na NieKongresie będą udogodnienia dla dzieci (przewijak, zabawki, książeczki)?
W hali Plenum będzie przewijak oraz miejsce dla karmiących matek, a także kącik dziecięcy. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, zapytaj wolontariuszy lub udaj się do Punktu Info – nasza ekipa wskaże Ci drogę.

Gdzie jest miejsce zbiórki na wizytę studyjną na Kaszuby?
Osoby zapisane na kaszubską wyprawę studyjną informacje o miejscu zbiórki otrzymają drogą mailową.

Czy mogę przyjechać na NieKongres z psem?
Na NieKongres zjeżdża spora i żywiołowa grupa ludzi i wprawdzie do Plenum można wejść ze zwierzakiem, ale prawdopodobnie nie będą to najbardziej komfortowe okoliczności dla niego. Jeśli masz możliwość zostawić psa pod opieką i przyjechać samodzielnie, doradzalibyśmy takie rozwiązanie.

Czy wsystkie miejsca, gdzie odbywa się NieKongres są w pełni dostępne? Z kim mogę się skontaktować w sprawie dostępności lokalizacji NieKongresu?
W opisach poszczególnych działań, jakie znajdziecie na stronie internetowej, staraliśmy się zaadresować kwestię dostępności miejsc, w których się odbędą. Informacje są wprawdzie niepełne, ale stale aktualizowane. O kwestię dostępności na NieKongresie możecie zapytać, dzwoniąc do Moniki Masalon (IKM): tel. 664 976 052.

Jak dojdę z Plenum do Mlecznego Piotra?
Plenum i Mleczny Piotr oddalone są od siebie o ok kilometr i najlepiej przejść się tam specerem. Należy ul. Elektryków przejść do ul. Narzędziowców, skręcić w lewo i iść prosto aż do ul. Doki. Stąd należy przejść ścieżką w stronę kanału – WL4 – Mleczny Piotr to postoczniowy budynek tuż nad wodą.

Jak dostanę się z Plenum do Jelitkowa?
a/ Przejdź pieszo do przystanku tramwajowego „Brama Oliwska 01” (ok. 14 minut – przystanek znajduje się po drugiej stronie torów kolejowych – należy przejść wiaduktem)
b/ Wsiądź do tramwaju nr 6 lub nr 2 jadących w kierunku Jelitkowo (będziecie się oddalać od Dworca Gdańsk Główny) – podróż zajmie ok. 37 minut
ALTERNATYWNIE
a/ Przejdź pieszo na przystanek tramwajowy „Stocznia SKM 01” (ok. 9 minut)
b/ Wsiądź do tramwaju nr 8 jadącego w kierunku Jelitkowo (będziecie się oddalać od Dworca Gdańsk Główny) – podróż zajmie ok. 30 minut
c/ Wysiądź na ostatnim przystanku („Jelitkowo”). Parkowa znajdzie Was sama, jeśli skierujecie się wprost na plażę – to restauracja na skwerku przy głównym wejściu na jelitkowską plażę.

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej