PIOTR MILEWSKI – pomysłowy i niezawodny twórca gier oraz wykładowca akademicki. Jest autorem ponad 200 larpów*, gier miejskich, gier rzeczywistości alternatywnej (ARG), gier planszowych oraz karcianych. Członek oryginalnego zespołu kreatywnego odpowiedzialnego za stworzenie znanego na całym świecie larpu „Szkoła Czarodziejów” opartego na historii z książek o Harrym Potterze. „Szkoła Czarodziejów” miała premierę w 2014 roku na Zamku Czocha. W latach 2015-2021 roku był starszym wykładowcą na Gamedec (Humanistyka drugiej generacji – badanie i projektowanie gier) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a od 2020 jest asystentem dydaktycznym na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, wykładając takie przedmioty, jak Projektowanie gier planszowych, Projektowanie gier analogowych, Projektowanie gier miejskich i ARG, Zarządzanie projektem, Zarządzanie projektami informatycznymi, Grywalizacja, Multimedia, Grafika komputerowa i techniki multimedialne.
*LARP, czyli live action role-playing – działanie z pogranicza gry i sztuki, gdzie uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie jak w improwizacji teatralnej; akcja larpu może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym.

KIEDY SIĘ SPOTKAMY?
16 czerwca, 09.00-11.00 WARSZTATY (obowiązują wcześniejsze zapisy), Warsztat game designu dla animujących kulturę, prowadzenie: Marta Tyminska, Piotr Milewski

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej