Chór Narzekań na NieKongresie

KIEDY: próby do Chóru Narzekań odbędą się 14 czerwca, 19.00-21.00 i 15 czerwca, 10.00-12.00, a na otwarty dla wszystkich występ Chóru zapraszamy 16 czerwca w godz. 11.00-11.30 (zbiórka chórzystów i chórzystek o 10.00)
ZAPISY: tak, jeśli chcesz zaśpiewać w Chórze; nie, jeśli chcesz usłyszeć występ Chóru

Pierwszy Chór Narzekań powstał w Helsinkach jako idea zagospodarowania ogromnej energii, którą ludzie pożytkują codziennie na narzekanie! Pomysł ten bardzo szybko został podchwycony przez inne kraje na, a teraz zrealizujemy go także na NieKongresie.

Na bazie zebranych skarg i narzekań przesłanych przez uczestników i uczestniczki wydarzenia kompozytor i klarnecista Paweł Szamburski stworzy pieśń, do której wykonania zaproszeni są wszyscy – bez względu na wiek, płeć czy umiejętności wokalne. Im więcej chórzystów tym lepiej, mocniej i piękniej!

To niezwykłe działanie społeczne i artystyczne, które w przewrotny sposób opowiada o naszej rzeczywistości i przynosi ulgę! Zapraszamy do współtworzenia Chóru Narzekań – na krótkie (do ok. 200 znaków ze spacjami), osobiste wypowiedzi czekamy do 26 maja. Wyślij swoje narzekanie przez specjalny formularz.

Zapraszamy już teraz do składania skarg oraz podczas NieKongresu do wyśpiewania ich wspólnie z maestro Szamburskim!

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej