Dom Zdrojowy Hevelianum [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 16.00
ZAPISY: tak
UWAGA: spotkanie w Domu Zdrojowym jest częścią bloku wizyt studyjnych w ośrodkach kulturalnych i społecznych w dzielnicy Brzeźno. Blok odbędzie się w godz. 16.00-18.00 (patrz program)

Centrum nauki Hevelianum w styczniu 2022 roku rozpoczęło działalności w nowej filli – w Domu Zdrojowym w Brzeźnie. XIX-wieczny zabytek, po gruntowej rewitalizacji, stał się miejscem edukacji ekologicznej. Naszą misją jest budowa świadomego oraz zaangażowanego i odpowiedzialnego ekologicznie społeczeństwa. Swoją uwagę w sposób szczególny kierujemy w stronę mieszkańców dzielnicy. Przykładami przedsięwzięć, podczas których się spotykamy są np. Dzień Sąsiada, Święto ul. Północnej lub teatr społeczny „Opowieści z Brzeźna”. Szczególnie dumni jesteśmy z letniego kina plenerowego „Filmy z klimatem”, podczas którego dbamy o komfort sąsiadów Domu Zdrojowego, nie generując żadnego hałasu dzięki formule „silent cinema”.

ŁĄCZY NAS KURS NA BRZEŹNO – aktywizacja społeczności lokalnej na zasadzie współpracy, a nie konkurencji. W trakcie wizyty studyjnej odwiedzimy trzy domy: dom kultury Projektornia GAK, Dom Zdrojowy prowadzony przez Centrum Nauki Hevelianum oraz Dom Sąsiedzi przy ul. Północnej.

DOSTĘPNOŚĆ: większa część Domu Zdrojowego spełnia wymagania dostepności

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej