Fundacja Palma [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 17.30-19.00
ZAPISY: tak
UWAGA: spotkanie jest częścią bloku wizyt studyjnych w ośrodkach kulturalnych w dzielnicy Wrzeszcz. Blok odbędzie się w godz. 16.00-19.00 (patrz program)

Fundacja Palma tworzy projekty i narracje w oparciu o konkretne miejsca i ich tożsamość. Kreuje doznania artystyczne i estetyczne oraz zaprasza odbiorców do ich współodczuwania. Koncentruje się na działaniach o charakterze artystycznym, historycznym i edukacyjnym, łącząc potencjał sektora prywatnego i publicznego.

Przestrzenią naszych fundacyjnych działań jest miasto i jego historia, dlatego podczas wizyty studyjnej odwiedzimy Park Jaśkowej Doliny. Jest to jeden z najstarszych parków publicznych w Europie, obecnie niezagospodarowana połać lasu w centrum miasta. Podczas spaceru przybliżymy jego historię oraz opowiemy o wydarzeniach kulturalnych, które miały miejsce na jego obszarze.

DOSTĘPNOŚĆ: prosimy wziąć pod uwagę, że wizyta będzie miała formę spaceru, a jego cel – Park Jaśkowej Doliny – znajduje się na terenach leśnych, które mogą stanowić wyzwanie dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

Fot. Renata Dąbrowska. Na zdjęciu Natalia Koralewska i Kuba Knera, założyciele Palmy

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej