Gdański Archipelag Kultury – Projektornia [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 17.00-18.00
ZAPISY: tak
UWAGA: spotkanie w Projektorni jest częścią bloku wizyt studyjnych w ośrodkach kulturalnych i społecznych w dzielnicy Brzeźno. Blok odbędzie się w godz. 16.00-18.00 (patrz program)

PROJEKTORNIA GAK położona jest w Brzeźnie – nadmorskiej dzielnicy Gdańska. W każdym z naszych działań projektujemy specjalną przestrzeń, której uczestnicy mogą z odbiorców przemienić się w twórców. Realizowaliśmy m.in. Projekt My! obejmujący warsztaty z wyobraźni i odpoczywania, gry w Mafię, działania reporterskie archiwum społecznego. Organizujemy rezydencje artystyczne, których finałem jest wspólne działanie animacyjne dla społeczności lokalnej prowadzone przez zaproszonych artystów. Ważnym dla nas cyklicznym projektem teatralnym jest „Niema opera” tworzona wspólnie przez osoby niesłyszące, niewidzące i z niepełnosprawnością intelektualną.

ŁĄCZY NAS KURS NA BRZEŹNO – aktywizacja społeczności lokalnej na zasadzie współpracy, a nie konkurencji. W trakcie wizyty studyjnej odwiedzimy trzy domy: dom kultury Projektornia GAK, Dom Zdrojowy prowadzony przez Centrum Nauki Hevelianum oraz Dom Sąsiedzi przy ul. Północnej.

DOSTĘPNOŚĆ: przestrzeń nie jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową – za wąskie drzwi do toalet

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej