Miejski Teatr Miniatura i EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 16.00-17.30
ZAPISY: tak
UWAGA: spotkanie jest częścią bloku wizyt studyjnych w ośrodkach kulturalnych w dzielnicy Wrzeszcz. Blok odbędzie się w godz. 16.00-19.00 (patrz program). 

Zapraszamy do Wrzeszcza, do Miejskiego Teatru Miniatura, operatora miejskiego programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. Porozmawiamy o tym, czym jest program, z kim współpracujemy, co się dzieje w Gdańsku w kontekście edukacji kulturowej i kulturalnej i jak działamy. Po prezentacji chcemy Was zaprosić do działania warsztatowego polegającego na czynnym eksplorowaniu przestrzeni Miejskiego Teatru Miniatura, inspirowanego broszurą edukacyjną „Jak się tu znaleźliśmy, co nas łączy i dokąd chcemy wspólnie iść. Inspiracje i pomysły, jak prowadzić zajęcia o wielokulturowości.”

Program EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK z jednej strony wzmacnia środowisko specjalistów zajmujących edukacją kulturową i kulturalną w Gdańsku, wskazując im metody, narzędzia, sposoby dla rozwijania talentów i umiejętności do kreatywnego tworzenia, a z drugiej ułatwia mieszkańcom dostęp do szerokiej oferty edukacyjnej, w której najważniejszymi wartościami są: krytyczne myślenie, współpraca, uważność na drugiego człowieka, odmienność kulturowa i szacunek wyborów.

DOSTĘPNOŚĆ: osoby zainteesowane prosimy o zapoznanie się z deklaracją dostępności Teatru

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej