Prawa człowieka w animacji kultury [podsumowanie warstatów]

KIEDY: 16 czerwca, 13.00-13.45
ZAPISY: nie
PROWADZENIE: Sylwia Bruna, Emi Orzechowska

Jak wdrażać perspektywę praw człowieka w projektowanych działaniach kulturalnych? Czy jesteśmy w stanie uwzględniać artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w codziennej praktyce? Co możemy zrobić, aby prawa człowieka stały się podstawą naszych działań?

Celem naszego NieKongresowego spotkania jest zwiększenie świadomości animatorów i animatorek oraz innych osób pracujących w sektorze kulturalno-społecznym dotyczącej praw człowieka. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka to dokument, który nie tylko zbiera podstawowe regulacje, ale jest także wyznacznikiem naszego społecznego funkcjonowania (Polska ratyfikowała PDPCz w 1977 roku). Co zatem wiemy na temat praw człowieka?

W trakcie NieKongresu wspólnie zastanowimy się, w jakich obszarach pracy mamy do czynienia z prawami człowieka, w jaki sposób zadbać o ich przestrzeganie oraz jak uwzględniać je na różnych etapach planowanych przez nas działań.

Przed prezentacją, w godz. 09-11.00, odbędą się warsztaty „W jaki sposób mogę zastosować Deklarację Praw Człowieka w moich działaniach?”, a prezentacja będzie ich podsumowaniem oraz sposobem na zaadresowanie najważniejszych elementów tego obszaru.

Fot. zdjęcie ilustracyjne z archiwum IKM

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej