Pokój do odbioru osobistego sztuki. Notacje o absolucie [wystawa]

KIEDY: 14-16 czerwca
GDZIE: WL4 – Mleczny Piotr
ZAPISY: nie

Na wystawie, której kuratorką jest Ewa Kokot zaprezentujemy prace artystów i artystek współczesnych: Ireny Imańskiej, Małgorzaty Jabłońskiej, Marka Kusia, Piotra Szewczyka i Waldemara Rudyka.

…Wyobraź sobie pokój pełen dzieł sztuki. Jest on przeznaczony tylko dla Ciebie. Usiądź wygodnie i patrz…

Wystawa dedykowana jest słowom-kluczom: WOLNOŚĆ, PIĘKNO, ABSOLUT. „Pokój do osobistego odbioru sztuki” inspirować będzie do intymnego kontaktu ze sztuką oraz nawiązywać do idei dawnych kunstkamera – osobistych gabinetów osobliwości. Gabinety zamożnych kolekcjonerów zmieniały się z czasem w ogromne, nowoczesne instytucje, które do dziś intrygują autorskim stylem swoich dawnych właścicieli. Obecnie dostępność dzieł sztuki jest szeroka, ale możliwości odbioru sztuki współczesnej ograniczają bariery przekroczenia progu instytucji.

Warto przypomnieć prawdę, według której człowiek jest naturalnie obdarzony chęcią przekazu wartości poprzez sztukę. Paradoksalnie w chaosie informacji, jest to niezbędna cecha. Mamy nadzieję, że idea „Pokoju do osobistego odbioru sztuki” zaistnieje w sercach uczestników i uczestniczek NieKongresu i odnajdą ją oni w miejscach, gdzie pracują na co dzień.

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej