Solidarność Codziennie – miejsce współdziałania grup i organizacji stworzone przez instytucję kultury [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 15.00-16.00
ZAPISY: tak
UWAGA: spotkanie w ECS jest częścią bloku wizyt studyjnych „Działania społeczne w obszarze dawnej Stoczni Gdańskiej”. Blok odbędzie się w godz. 15.00-18.00 (patrz program)

Solidarność Codziennie w Europejskim Centrum Solidarności to bezpieczne miejsce, w którym wspieramy, towarzyszymy i dajemy przestrzeń do pracy aktywistom i aktywistkom społecznym, grupom nieformalnym oraz organizacjom pozarządowym.

To przestrzeń składająca się z dwóch części: biur i biurek dla sektora NGO oraz bardziej nieformalnej, składającej się z pięciu sal wykorzystywanych na przeróżne sposoby. To w nich każdego dnia osoby zaangażowane społecznie, grupy nieformalne i NGO-sy pracują nad swoimi działaniami, organizują wydarzenia publiczne, spotykają się i rozmawiają.

W trakcie NieKongresowego spotkania opowiemy, w jaki sposób funkcjonuje przestrzeń otwarta w instytucji kultury. Co jest ważne w tworzeniu i funkcjonowaniu miejsca, w którym różne grupy mogą rozwijać swoje działania społeczne. I jak sprawić by wypicie kawy mogło stać się pretekstem do rozpoczęcia wspólnych działań.

Spotkanie z uczestnikami i uczestnikami NieKongresu poprowadzą Bartosz Rief (Europejskie Centrum Solidarności) i Olga Gulińska (Europejskie Centrum Solidarności).

DOSTĘPNOŚĆ: szczegółowe informacje dostępne są na stronie ECS

Fot. Dawid Linkowski

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej