Nowy Port oczami zaangażowanej mieszkanki. Spacer z Kasią Werner – Lokalną Przewodniczką

KIEDY: 15 czerwca, 18.00-19.30
ZAPISY: tak
UWAGA: spacer jest częścią bloku wizyt studyjnych w ośrodkach kulturalnych i społecznych w dzielnicy Nowy Port. Blok odbędzie się w godz. 16.00-19.30 (patrz program). Ze względu na dużą liczbę dostępnych miejsc, na spacer można się również zapisać osobno, poza blokiem.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to entuzjaści dzielnic, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. W sezonie bezpłatnie oprowadzają mieszkańców Trójmiasta i turystów alternatywnymi, miejskimi szlakami – po Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie, po Dolnym Mieście, Biskupiej Górce, Nowym Porcie, Oruni, Oliwie i Wyspie Sobieszewskiej i Aniołkach. Organizatorem i pomysłodawcą spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami jest Instytut Kultury Miejskiej.

Spacer subiektywną trasą po historycznej części Nowego Portu, nawiązujący do aspektów historycznych i społecznych dzielnicy. Podczas spaceru, przewodniczka dzieli się swoimi spostrzeżeniami z życia codziennego dzielnicy oraz zmian jakie zachodzą w ramach tutejszej rewitalizacji.
Spacer będzie prowadzony w sposób aktywny i interaktywny – przewodniczka zachęci uczestników oraz spotkanych przechodniów do włączenia się w rozmowę i podzielenia swoimi spostrzeżeniami na temat dzielnicy

Kasia Werner – animatorka społeczna,  Lokalna Przewodniczka po Nowym Porcie i liderka inicjatywy spacerów i wykładów o dzielnicy. Współautorka Przewodnika po Nowym Porcie. 

DOSTĘPNOŚĆ: spotkanie ma formę spaceru, przez co stanowić będzie wyzwanie dla osób z problemami w poruszaniu się

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej