Spacer po stoczni – w poszukiwaniu aktywności społecznej, kulturalnej i artystycznej [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 16.00-17.00
ZAPISY: tak
UWAGA: spacer jest częścią bloku wizyt studyjnych „Działania społeczne w obszarze dawnej Stoczni Gdańskiej”. Blok odbędzie się w godz. 15.00-18.00 (patrz program)

Spacer śladami projektów społeczno-kulturalnych na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej to doskonała okazja do zobaczenia stoczni w nowym świetle i poznania możliwości, jakie drzemią w przestrzeniach postindustrialnych – po wielu latach służenia działaniom przemysłowym są one dziś miejscem organizacji projektów społeczno-kulturalnych. Placemaking, czyli inicjatywy zmierzające do przekształcania przestrzeni publicznej przy udziale i zaangażowaniu mieszkańców_nek, to wzrastający na znaczeniu kierunek w Polsce i za granicą, a stocznia to doskonałe miejsce, gdzie można zobaczyć ten proces w praktyce.

Spacer poprowadzi Michalina Jasińska – projektantka przestrzeni, społeczniczka i współzałożycielka Fundacji Plony i Ogrodu Miejskiego Plony działającego na terenach postoczniowych.

DOSTĘPNOŚĆ: wizyta ma formę spaceru po terenach postoczniowych, więc może być wyzwaniem dla osób z problemami w poruszaniu się

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej