Ulica Gdyńskich Kosynierów, czyli jak stworzyć grupę sąsiedzką? [wizyta studyjna]

KIEDY: 15 czerwca, 17.00-18.00
ZAPISY: tak
UWAGA: spotkanie w galerii jest częścią bloku wizyt studyjnych „Działania społeczne w obszarze dawnej Stoczni Gdańskiej”. Blok odbędzie się w godz. 15.00-18.00 (patrz program)

Galeria eskaem przy ulicy Gdyńskich Kosynierów działa w ramach programu Gdańskich Otwartych Pracowni i taka właśnie jest – otwarta. Na nowe doświadczenia i eksperymenty, na wszelkie formy twórczości, a przede wszystkim na ludzi: artystów, wielbicieli sztuki, lokalną społeczność. Prezentowane wystawy są kameralne, ale potrafią zaskoczyć formą, techniką lub przesłaniem. Często dotykają ważnych społecznie tematów i skłaniają do refleksji o otaczającym nas świecie.

Jednak eskaem to nie tylko galeria, ale i bijące serce lokalnej wspólnoty. To tutaj od 2021 roku spotyka się kolektyw Otwartych Kosynierów, zrzeszający okolicznych mieszkańców i aktywistów społecznych. W eskaem odbywają się też różnego rodzaju warsztaty, otwarte prelekcje i dyskusje, a nawet – jak podczas Święta Ulicy w październiku 2021 – koncerty. Na co dzień galeria jest przestrzenią nieformalnych sąsiedzkich kontaktów oraz miejscem gdzie powstają „kulturalne kwadraty”.

Podczas NieKongresu w eskaem będzie można zobaczyć wystawę w formie instalacji, projektanta i ilustratora, Michała Pecko.

O działalności galerii opowie jej założyciel Marek Rogala.

DOSTĘPNOŚĆ: przestrzeń stanowi wyzwanie dla osób z problemami w poruszaniu się – w środku do pokonania są 3 schody, przy wejściu znajduje się wyższy próg.

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej