W jaki sposób mogę zastosować Deklarację Praw Człowieka w moich działaniach? [warsztat]

KIEDY: 16 czerwca, 09.00-11.00
ZAPISY: tak
PROWADZENIE: dr Anna Strzałkowska

Jak wdrażać perspektywę praw człowieka w projektowanych działaniach kulturalnych? Czy jesteśmy w stanie uwzględniać artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w codziennej praktyce? Co możemy zrobić, aby prawa człowieka stały się podstawą naszych działań? O tym wszystkim porozmawiamy w trakcie warsztatów.

To, w jaki sposób i wokół jakich tematów organizujemy nasze działania, jak je promujemy, a nawet jakich zakupów dokonujemy ma znaczenie. Każdy etap naszej pracy może mieć jakiś związek z zapisami znajdującymi się w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Jak często łamiemy prawa człowieka?

Celem naszego NieKongresowego spotkania jest zwiększenie świadomości animatorów i animatorek oraz innych osób pracujących w sektorze kulturalno-społecznym dotyczącej praw człowieka. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka to dokument, który nie tylko zbiera podstawowe regulacje, ale jest także wyznacznikiem naszego społecznego funkcjonowania (Polska ratyfikowała PDPCz w 1977 roku). Co zatem wiemy na temat praw człowieka?

W trakcie NieKongresu wspólnie zastanowimy się, w jakich obszarach pracy mamy do czynienia z prawami człowieka, w jaki sposób zadbać o ich przestrzeganie oraz w jaki sposób uwzględnić je na różnych etapach planowanych przez nas działań.

Podsumowanie zajęć i rozwinięcie dyskusji o prawach człowieka w sferze kultury będzie miało miejsce podczas rozmowy „Prawa człowieka w animacji kultury” → 16 czerwca, 13.00-13.45 (sesja plenarna).

DOSTĘPNOŚĆ: przestrzeń w pełni dostępna

Fot. zdjęcie ilustracyjne z archiwum IKM

© 2024 Instytut Kultury Miejskiej