Deklaracja Dostępności
Deklaracja dostępności
Ośrodek Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowejzgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://niekongres.pl.
- Data sporządzenia deklaracji: 3 marca 2025 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 3 marca 2025 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji: 3 marca 2025 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 3 marca 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej użyty jest skrót klawiaturowy CTRL+U uruchamiający narzędzie zawierające menu dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Dział Organizacyjny - mejlowo w.federowicz@okn.edu.pllub telefonicznie +48126442765.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Dyrektora Ośrodka Kultury Norwida:
- dr Jarosław Klaś - Dyrektor
- adres: os. Górali 5, 31-959 Kraków
- e - mail: sekretariat@okn.edu.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskichi poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Ośrodek Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida działa w trzech budynkach: Budynek Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida, osiedle Górali 5, Kraków 31-959
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przy budynku nie ma parkingu dla odwiedzających Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
W budynku na mieszczą się: Galeria Huta Sztuki, Sektor Sztuki, Sektor nowohucki, Kino Sfinks, Biblioteka Górali, sale warsztatowe, biura, sekretariat, gabinety dyrekcji, księgowość, kasa główna, kadry.
Wejście główne do budynku Ośrodka znajduje się od strony ulicy Stefana Żeromskiego. Galeria Huta Sztuki posiada odrębne wejście od strony ulicy Obrońców Krzyża.
Wejścia zapewniają dostęp bezpośrednio z poziomu chodnika, mają odpowiednią szerokość - możliwość przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów. Drzwi wejściowe nie otwierają się automatycznie, ale ich otwarcie nie wymaga znacznej siły.
W holu wejściowym, na parterze znajduje się kasa kina, portiernia oraz szatnia samoobsługowa. Na tym poziomie można też wejść do Biblioteki Górali, dwóch sal kinowych, Sektora Sztuki, Sektora nowohuckiego oraz dużej sali. Wszystkie wejścia do pomieszczeń mają odpowiednią szerokość, brak stopni i wysokich progów. Przed i za drzwiami sal zapewniono odpowiednią przestrzeń manewrową dla wózka.
Na pierwszym piętrze znajdują się: sale warsztatowe, biura, sekretariat, gabinety dyrekcji, księgowość, kasa główna, kadry. Niestety pierwsze piętro budynku nie jest dostępne dla osób nie mogących samodzielnie pokonać schodów. W budynku nie ma windy, podnośnika ani innych rozwiązań umożliwiających dostanie się na pierwsze piętro, z pominięciem schodów.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze budynku. Toaleta damska i męska w budynku, znajdują się na półpiętrze, dostępnym jedynie za pomocą schodów. W budynku nie ma komfortki.
Przenośne pętle indukcyjne znajdują się na portierni oraz w kasie Galerii Huta Sztuki.
Słuchawki wyciszające można pobrać na portierni.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM):